Nowoczesna diagnostyka stomatologiczna

(RTG zębów, TOMOGRAFIA zębów)

Zdjęcie panoramiczne (cefalometryczne) zębów

Zdjęcie panoramiczne (cefalometryczne) zębów

Zdjęcie panoramiczne zębów – co to jest?

Znane jako „cefalo” lub też „tele” zdjęcie panoramiczne, to innymi słowy zdjęcie rentgenowskie obrazujące boczną część czaszki. Jest ono doskonałym narzędziem, które pozwala zobaczyć tkanki miękkie twarzy, przynosowe zatoki oraz podniebienie twarde. Jest to rodzaj badania, które generuje wyjątkowo niską dawkę promieniowania, przez co jest zupełnie bezpieczne dla pacjentów. W naszym gabinecie oferujemy cyfrową technikę badania, przez co minimalizujemy dozę promieniowania maksymalnie, skutecznie przyspieszając proces.

Dla jakich celów przeprowadzane jest badanie panoramiczne (cefalometryczne) zębów?

Zdjęcia panoramiczne szczególne znaczenie mają w ortodoncji, gdzie wykonywane są według standardowych projekcji, służących do przeprowadzania specjalistycznych pomiarów oraz oceny wzrostu kostnego. Rzetelna i prawidłowa diagnostyka oraz leczenie z zakresie ortodoncji wymaga zdjęć cefalometrycznych zarówno przed jak i po przeprowadzeniu leczenia.

Czy zdjęcia panoramiczne są bezpieczne dla dzieci?

Zdjęcie tego rodzaju jest bezpieczne i bezbolesne, dlatego odpowiednie także dla dzieci. Nasz gabinet dysponuje najnowocześniejszym sprzętem cyfrowym i stosownym oprogramowaniem, które pozwala wykonać najwyższą jakość obrazu przy jednoczesnym ograniczeniu promieniowania.

Czy zdjęcia panoramiczne są bezpieczne dla dzieci?
Czy zdjęcia cefalometryczne mogą być szkodliwe?

Czy zdjęcia cefalometryczne mogą być szkodliwe?

Standardowe zdjęcia panoramiczne generują sporą dozę promieniowania RTG, jednak w przypadku zdjęć cyfrowych jakie wykonujemy w naszym gabinecie, czujnik elektroniczny redukuje dawki promieniowania, zapewniając większe bezpieczeństwo badania. Tego rodzaju zdjęcia zapewniają również szerokie możliwości edycji, co ułatwia interpretację oraz stawianie precyzyjnej diagnozy oraz właściwego planu leczenia.

W naszym gabinecie oferujemy wykonanie zdjęć panoramicznych na podstawie skierowania od lekarzy prowadzących, bądź bez skierowania po przeprowadzeniu bezpłatnego przeglądu w naszym gabinecie.

Zdjęcia panoramiczne wykonujemy przy pomocy najbardziej zaawansowanego na rynku tego typu sytemu Kodak 3D CS 8100SC.

Innowacyjność i precyzja wykonania zdjęć

Nowoczesny moduł cefalometryczny zastosowany w Kodak 3D CS 8100SC pozwala sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagających ortodontów. Technologia ONE SHOT zapewnia wysokiej klasy radiogramy, o wyjątkowej dokładności oraz na bazie innowacyjnego oprogramowania, które pozwala wykonać automatyczną analizę panoramiczną jako jedyne na rynku.

Pojedyncza ekspozycja dzięki technologii ONE SHOT

To wyjątkowe rozwiązanie, w zaledwie jedną sekundę wykonuje precyzyjne zdjęcie panoramiczne, które generuje minimalną ekspozycję na promieniowanie oraz zmniejsza ryzyko nieostrych zdjęć wynikających z poruszenia się pacjenta. Obraz jest perfekcyjny.

Bogaty wachlarz formatów

Bogaty wachlarz formatów

Sterowany za pomocą mikroprocesora kolimator pozwala na wykonanie radiogramów o różnorodnym formacie. Możliwe jest zatem dopasowanie zdjęć do preferencji ortodontów (począwszy od zdjęć całej czaszki w formacie 30x30cm, przez zdjęcia klasyczne po te małego pola o niskich dawkach ekspozycji), a co za tym idzie, zyskać można kompleksową diagnostykę. Badanie może zostać dopasowane do budowy pacjenta, a także do potrzebnych projekcji w tym bocznych, przednich, skośnych, submento-vertex czy programu oceny wieku kostnego. Zdjęcia pomagają diagnozować najtrudniejsze przypadki.

Skanowanie – konkurencyjny system wymagający bezruchu od 8 do 14 sekund.
ONE SHOT – ekspozycja przez około sekundę, zapewnia maksymalną precyzję wykonania zdjęcia.

Ekspresowa ocena cefalometryczna

Wykonanie zdjęcia oraz diagnoza to zaledwie chwila. Wysoka jakość radiogramów oraz najwyższej klasy oprogramowanie pozwala szybko rozpoznać punkty orientacyjne oraz struktury anatomiczne, dzięki czemu możliwa jest natychmiastowa analiza.